×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 378

نویسندگان: رقیه

عنوان مقاله: بای

چکیده: چکیده
گسترش اشتغال زنان، ارزش‌های جامعه‌ی زنان و مردان را دچار تغییراتی می‌کند که آثار مهمی بر فرد، خانواده و روابط اجتماعی دارد. علاوه بر آن، اشتغال زنان بر جسم و روان زنان، روابط زناشویی، مادری، آسیب‌های اجتماعی، اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی، جمعیت و شکل‌گیری شخصیت و آینده‌ی فرزندان وی نیز اثرات مهم و قابل‌توجهی خواهد داشت.
نیروی کار زنان در مواقع مختلف استفاده‌شده است و پا به‌پای مردان در صدر نیروی مجاهدان و آزادیخواهان ،حرکت می‌کرده‌اند . زنانی که در پشت جبهه‌ها مقدمات جنگی را فراهم می‌آورده‌اند یا پرستاری مجروحان جنگی را به عهده داشته‌اند ،در کنار مردان خود بوده‌اند . زنان در محیط‌هایی كار می‌کنند كه احساس می‌کنند چندان به آن‌ها خوشامد نمی‌گوید و انباشته از انواع كليشه در مورد زنان است
هرچند زنان هنوز براى ابراز توانايى‏ها و لياقت خويش در اين زمينه(مدیریت)، راهى طولانى و دشوار پيش رودارند؛ زيرا باوجود شايستگى زن در احراز پست‏هاى مديريتى، جامعه آن‌چنان‌که بايد، نقش قابل‌توجهی براى او در اين سطح قائل نگرديده است حتى در امورى كه مربوط به بانوان مى‏گردد اغلب مديران سطوح بالا را مردان تشكيل مى‏دهند و مديريت سطوح ميانى بر عهده زنان است ایجاد فرصت‌های شغلی متفاوت برای زنان، رفع محدودیت‌های استخدامی زنان درگذشته، مثلاً در نیرو‌های نظامی یا در شب‌ها، خدمات نیمه‌وقت بانوان، افزایش مرخصی زایمان و مرخصی شیردهی فرزندان، ازجمله قوانین جدیدی بود که مسیر را برای اشتغال زنان هموارتر کرد نگرش‏هاى اجتماعى و ديد نادرست جامعه نسبت به عدم کار آیی زن، در پست مديريت، موجب گرديده تا زنان باوجود توانايى و با توجه به تحصيلات عالى، نتوانند سهم قابل‌توجهی را در مديريت سازمان‏ها و مؤسسات دولتى و غیردولتی داشته باشند.
واژه های کلیدی: زنان -اشتغال – پست‌های مدیریتی-توانائی
all right reserved,aliabadiau.ac.ir
تمامی حقوق این سایت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول محفوظ می باشد.