×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 397

نویسندگان: ام البنین گیلان

عنوان مقاله: تجارب زيسته مديران زن در استان گلستان

چکیده: اشتغال موجب رشد شخصيت زنان مي‌شود، آنان را در نيل به تفاهم با ديگران تواناتر مي‌سازد و حس همكاري و مشاركت در زندگي زناشويي را در آنان قوت مي‌بخشد. از سوي ديگر كسب مشاغل مديريتي توسط زنان علاوه بر آن كه زنان را در مقابله با تبعيضات تواناتر مي‌كند،بلكه سبب بالا رفتن اعتماد به نفس، كسب يك هويت مستقل و بهبود وضعيت و رشد اجتماعي آنان مي‌شود كه كل جامعه از آن منتفع خواهد شد.
اين تحقيق بر آن است كه به تجربه زيسته مديران زن در جامعه ايران بپردازد. روش تحقيق در اين نوشتار به صورت كيفي و به شيوه پديدار شناسي مي باشد و مبتني بر نمونه گيري هدفمند از 10 نفر از زنان مدير متاهل بوده كه در فرايند مصاحبه ،از تجارب زندگي فردي ، شغلي و خانوادگي خود سخن گفتند.
يافته هاي اين تحقيق نشان مي دهد زنان با غيبت خود در ساعاتي از روز در خانه را با تلاش و رسيدگي بيشتر به امور خانه جبران مي‌كنند و اوقات فراغت خود را نيز به خانواده اختصاص مي‌‌دهند و براي «رسيدگي به امور خانه و خانواده» اولويت قايل مي‌شوند. از طرف ديگر اشتغال در بيرون از خانه سبب افزايش رضايت از زندگي شغلي و خانوادگي مي شود و اشتغال به فرد اجازه مي دهد تا خود را به عنوان فردي مفيد براي جامعه تعريف كند.
واژه های کلیدی: مديران زن، اشتغال زنان، روش كيفي، تجربه زيسته
all right reserved,aliabadiau.ac.ir
تمامی حقوق این سایت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول محفوظ می باشد.